وصيت نامه شهيد احمدرضا عطار

مجموعه: شهید احمدرضا عطار

خداوندا مرا ببخش و بيامرز، بارپروردگارا من در طول زندگيم خيلي گناه كرده‌ام، بارم سنگين است، نمي‌توانم به سويت پرواز كنم. خدايا وقتي به خود مي‌نگرم و مي‌بينم كه پشتم خم شده از سنگيني گناه، نااميد مي‌شوم و مي‌گويم جايگاه ابديم آتش قيامت است و از شهدا و اولياء خدا دور خواهم بود. ولي وقتي فكر مي‌كنم مي بينم هر چه گناهانم زياد باشد از رحمت بي‌كرانت كه بيشتر نيست، باز اميدوار مي‌شوم. خدايا مرا در اين درياي بي‌كرانت غسل ده و از تمام گناهان پاكم گردان و مرا با صالحان و شهداي راه حق محشور گردان. بارخدايا تا مرا نيامرزيدي از دنيا مبر. ”آمين يا رب العالمين“
من بعنوان يك بنده حقير و سراپا تقصير از كليه برادران و خواهران مسلمان مي‌خواهم كه هميشه به ياد خدا باشند و دنيا را محل سازندگي خود قرار بدهند و روز به روز خود را به خدا نزديكتر كنند. و واقعاً اين را به خود بقبولانند كه دنيا فاني و محل موقتي است كه انسان بايد در اين محل موقت و زودگذر خود را كاملاً براي دنياي ابدي(آخرت) آماده سازد.
برادران و خواهران ما عزادار نمی‌خواهیم بلکه رهرو می‌خواهیم؛ یعنی مثل کسانی نباشیم که فقط در تشيیع جنازه شهدا شرکت کنیم و هیچ تحولی در خود بوجود نیاوریم، بلکه باید ضمن شرکت در تشییع جنازه شهدا و صالحان خدا، ببینیم هدف آنها چه بود و خودمان آن اهداف که اهداف الهی هستند را پیاده کنیم.
از كليه خواهران و برادران مسلمان مي‌خواهم كه نماز را سبك نشمارند و به آن اهميت فراوان بدهند و نماز را با تعقيبات و خلوص نيت انجام دهند؛ چون همانطور كه پيغمبر گرامي(ص) فرموده براي رسيدگي به اعمالمان در آخرت ابتدا به مسئله نماز رسيدگي مي‌شود و بعد ساير اعمال. من همیشه از شخص بی‌نماز و بدحجاب بیزار بوده‌ام و هستم تا زمانی‌که هم نماز بخواند و هم حجاب را به‌طور کامل(ظاهری و باطنی) رعایت کند.
برادران و خواهران عزيز، سعي كنيم كه گوش به فرمان رهبر باشيم و دنباله‌رو شهدا و صالحان خدا باشيم و سعي كنيم كه همه كارهايمان براي خدا باشد حتي خوردن و خوابيدن و حتي خشمگين شدنمان هم براي خدا باشد. يعني از كسي خشمگين شويم كه وظايف شرعيه‌اش را انجام ندهد خواه فاميل نزديك باشد يا غريب فرق نمي‌كند فقط خدا بايد راضي باشد نه ديگري.
و اما سخني با خانواده‌ام:
سلام بر شما خانواده عزيزم من رفتم تا آنچه را كه خدا حكم كرده به انجام برسانم و شما را به‌خداي بزرگ كه آفريننده همه مخلوقات جهان است مي‌سپارم و از همه شما مي‌خواهم كه مرا ببخشيد و از خدا برايم طلب مغفرت كنيد و تمام رزمندگان را دعا كنيد. اگر خداوند مرا لايق دانست و شهادتي نصيبم كرد افسوس مخوريد و شكر خدا را بجاي آوريد. البته نمي‌گويم گريه نكنيد ولي مي‌گويم كه بيتابي و خودزنان نكنيد و خودتان را از چشم نامحرم محفوظ نگهداريد.
مرا حلال كنيد و مرا ببخشيد از اينكه نتوانستم آسايش و رفاه شما را در دنياي فاني فراهم كنم؛ و از خداوند متعال مي‌خواهم كه آسايش و رفاه شما را در دنيا و آخرت فراهم كند و شما را با الگوي زنان، فاطمه زهرا(س) محشور گرداند. مادر، تو را بخدا حلالم كن چون تو خيلي برايم زحمت كشيدي خداوند در آخرت جزاي خير به تو عنايت فرمايد. همسرم تو سعي كن فقط به‌ياد خدا باش و هر چه بيشتر خودت را به‌خدا نزديك گردان و بدان كه حتماً خداوند يار و ياور تو مي‌باشد. سنگر حجابت را حفظ گردان و سعي كن تا آنجائي‌كه مي‌تواني كار خير انجام بده و توكلت به‌خدا باشد و استقامت و مقاومت كن همينطور كه تا الان مقاومت خود را نشان داده‌اي. برادر جان تو سعي كن كه بچه‌هايت ادامه دهنده راه انبياء باشند ان‌شاءالله همينطور كه خودت هستي. خواهرانم سعي كنيد بچه‌هايتان را بيشتر از پيش با احكام اسلام آشنا كنيد. راستي من حدود يك‌ماه روزه بدهكارم اگر عمري باقي بود كه خودم قضاي آن‌را بجا خواهم آورد در غير اينصورت برايم بجاي آوريد.
پيامي به دوستانم در مسجد بلال:
برادران، سنگرتان را حفظ كنيد و جبهه را هم فراموش نكنيد و سعي كنيد نماز جماعت را در مسجد با نظم بيشتر و بهتر برگزار كنيد و مرا هم حلال كنيد.
برادران، در عزاداري امام حسين(ع) مرا هم ياد كنيد، مي‌دانيد كه خيلي علاقه دارم، راستي ساختن مسجد بلال را فراموش نكنيد هر چه زودتر آن‌را بنا كنيد. از همه شما خواهران و برادران التماس دعا دارم و از شما مي‌خواهم كه امام را فراموش نكنيد و هميشه او را دعا كنيد تا خداوند بر ما منت نهد و امام را براي حفظ اسلام تا ظهور حضرت مهدي(عج) حفظ بگرداند.
والسلام
احمدرضا عطار

Tags: وصایا

نوشتن دیدگاه

تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

رمزینه یادمان

Qr Code

رمزینه این صفحه

Qr Code